Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2015

DSC 3741We wtorek 13 października 2015 roku w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarzem uroczystości był Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

 

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Został ustanowiony 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy — Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowany na Dzień Edukacji Narodowej.

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Z tej okazji Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył nagrody nauczycielom oraz dyrektorom szkół za osiągnięcia w swojej pracy na rzecz oświaty. Poniżej znajduje się lista nagrodzonych osób:

Nagrody I stopnia:

  • Hanna Cupiał – dyrektor ZS Nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego,
  • Zbigniew Stankiewicz – dyrektor ZS Ekonomiczno – Hotelarskich im. E. Gierczak,
  • Grażyna Bohdziewicz – dyrektor ZS Policealnych,
  • Elżbieta Wąsowska – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej,
  • Mieczysław Szpak – dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Nagrody II stopnia:

  • Joanna Szymańska – dyrektor SOSW „Okruszek”,
  • Robert Kot – nauczyciel przedmiotów zawodowych (Zespół Szkół Policealnych),
  • Agnieszka Głąbik – wicedyrektor (Zespół Szkół Nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego),
  • Beata Morawska – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości (Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza),
  • Henryk Lisowski – nauczyciel matematyki i fizyki (Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. E. Gierczak),
  • Artur Dzierkowski – wicedyrektor (Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika),
  • Wioletta Więckowska – nauczyciel języka polskiego (Zespół Szkół im. M. Rataja),
  • Kinga Podgórska - Łoś – psycholog (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna),
  • Agata Chimko – nauczyciel choreograf sekcji tanecznej „Tirlitonki” (Ognisko Pracy Pozaszkolnej),
  • Beata Białkowska – nauczyciel (SOSW „Okruszek).

 

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski gratuluje nagrodzonym i życzy wszystkim pracownikom jednostek oświatowych sukcesów i spełnienia w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym.

  • DSC_3716
  • DSC_3722
  • DSC_3737
  • DSC_3738
  • DSC_3741
  • DSC_3742
  • DSC_3743
  • DSC_3749